Zgłoszenie chęci odesłania towaru

Od 25 grudnia 2014 r. wydłuża się termimn na zwrot towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy. Zamiast 10 dni, konsument ma teraz na to 14 dni.


Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia. Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty chronione prawami autorskimi, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp.

W przypadku chęci zwrotu bielizny oraz odzieży, zwrot zostanie przyjęty pod warunkiem, że nie będzie nosił śladów używania, będzie czysty, "pozbawiony zapachu" (np. kremy, perfumy) oraz zostanie odesłany ze wszystkimi metkami.

W przypadku chęci skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt, po wcześniejszym nadaniu numeru RMA zgłoszenia, który można uzyskać wypełniając poniższy formularz.

Formularz reklamacyjny:

  • E-mail
  • Telefon

E-mail

Zadaj pytanie
  • weryfikator zmień kod
  • Uwaga! Dopuszczalna wielkość pojedynczego załącznika to 500 KB!

Sprawdź poprawność adresu e-mail

Telefon

Informujemy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Serwis i reklamacje

tel. 61 627 10 20